Jebkurš auto vadītājs zina, ka mainotes sezonām, vajadzīga arī automašīnas riepu nomaiņa. Šī iemesla dēļ, automašīnu šoferus var iedalīt divās daļās. Vieni dod priekšroku savām mašīnām uzstādīt vissezonas riepas, tādējādi sezonai mainoties zūd problēma par jaunu riepu iegādi vai esošo nomaiņu. Bet, otra daļa dod priekšroku riepu komplektu mainīt divas reizes gadā.

Nav nepareizas pieejas šajā jautājumā, svarīgākais ir sekot tam, lai auto riepas ir kvalitātīvas kā arī vienmēr jāseko līdzi to nolietojumam un protektora slānim, lai nerastos nepatīkamas situācijas. Tik pat būtiska ir arī uzticama servisa apkope, kas auto riepas m+s ne tikai nomainīs un veiks diagnostiku, bet arī konsultēs par labākajiem risinājumiem katrai automašīnai un braukšanas paradumiem ikdienā.

RIEPU SERVISA IETEIKUMI RIEPU UZSTĀDĪŠANAI.

Autovadītājiem pastāv vairākas izvēles saistībā ar riepām, kas tiek izmantotas automašīnai ikdiena. Ziemas un vasaras riepu kmplekti vai arī vissezonas riepas, kas nav jāmaina tik bieži, taču jāseko līdzi to nolietojumam vismaz divas reizes gadā mainoties sezonām. Vissezonas riepas ir ieteicams izmantot, ja termometra stabiņš aiz loga nemēdz nokristies zemāk par 0 grādiem un vasaras mēnešos to protektors var nodilt ātrāk. Savukārt ziemas un vasaras riepu ķīmiskais sastāvs ir atšķirīgs, taču mērķis ir viens – nodrošināt vislabāko automašīnas saķeri ar ceļu.

RIEPAS UN RIEPU DISKI.
Jebkurā auto servisā vai riepu garāžā ir iespēja pārbaudīt ne tikai riepu tehnisko stāvokli, bet arī riepu diskus. Auto riepu diskus izgatavo no dažādiem materiāliem, bet vispieprasītākie ir vieglmetāla jeb lietie diski. Daudziem būs pārsteigums par to, cik ļoti liela loma patiesībā ir auto diskiem, jo no to stāvokļa un tieši ģeometrijas ir atkarīgi vairāki parametri, ieskaitot dinamiku un stabilitāti uz ceļa braukšanas laikā. Braucot pa nekvalitatīvu ceļa segumu un grants ceļiem, disku bojājumi nav nekas jauns, tāpēc, ja ikdienā jāšķērso šādi ceļi, disku apkope būs nepieciešama regulāri.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *