Izvēloties durvis, mēs bieži vien uzmanību pievēršam vien to vizuālajai pievilcībai. Taču, lai nodrošinātu ne vienīgi labu izskatu, bet arī praktiskumu, drošību un arī siltuma taupību, būtu būtiski izvēlēties tās īstās ārdurvis un iekšdurvis, kā arī piemērotu durvju furnitūru.

Šinī rakstā pētīsim, kādas tieši durvis būtu piemērotas dažādām vajadzībām un kā atrast piemērotu furnitūru, kas padarīs Jūsu durvis vēl labākas.

Pamata lieta – materiāla izraudzīšanās

Pats pirmais ir jāsaprot, no kāda materiāla izvēlēties iekšdurvis un jau vēl svarīgāk ārdurvis. Ikvienam materiālam ir savi plusi un mīnusi, tādēļ būtu vērts padomāt par to, kas tieši Jums vislabāk atbilstu.

  • Durvis no koka – siltums un mājīgums. Tādas durvis piešķirs mājai siltumu un estētisku pievilcību. Taču koks ir regulāri jākopj, lai izvairītos no bojājumiem un krāsas izbalēšanas. Īpaši to var attiecināt uz ārdurvīm, jo pastāvīgi durvis tiek ietekmētas no ārējās vides faktoriem.
  • Metāla durvis ir par drošību un izturību. Metāla durvis aizsargā pret ielaušanos un laikapstākļu ietekmes. Tomēr tās var likties aukstas, pie tam tādas durvis regulāri jākopj, lai novērstu korozijas riskus. Visbiežāk no metāla tiek ražotas tieši ārdurvis mājām un dzīvokļiem.
  • PVC durvis – vieglas un viegli kopjamas. Turklāt tās ir izturīgas pret mitrumu un arī laikapstākļiem, taču PVC durvis izskatās diezgan vienkāršas salīdzinājumā ar citiem materiāliem. Tādēļ bieži vien tās apvieno ar stiklu, padarot koptēlu vieglāku.
  • Durvis no stikla – visbiežāk stikla iekšdurvis ir stilīgs un moderns variants. Bet tādas durvis viegli sasist un arī tās būs regulāri jākopj.

Furnitūra Jūsu durvīm – kam tieši pievērst vērību?

Tik tiešām durvju furnitūra ir ne tikai praktiska, bet arī estētiska detaļa, tādēļ, izvēloties durvju furnitūru, ir tiešām nozīmīgi ņemt vērā dažādus faktorus. Durvju furnitūra galvenokārt ir domāta praktiskumam. Pirms veikt izvēli, Jums jāizprot, kāda veida durvīm tā būs domāta – iekšdurvīm vai ārdurvīm. Gadījumā ja gribat, lai durvis veras vaļā un aizveras klusi, vērsiet uzmanību eņģēm.

Ne mazāk svarīgs elements ir slēdzeņu mehānisms, tā kā drošība ir viens no svarīgākajiem aspektiem, kas tiek skatīti, izvēloties durvju furnitūru. Mūsdienīgas drošības tehnoloģijas, kā piemēram, digitālās slēdzenes, var piedāvāt papildu drošības līmeni. Protams, durvju furnitūra ir ne tikai funkcionāls elements, bet arī veido telpas estētisko izskatu. Pirms tam kā izvēlēties, apdomājiet to, kāda būs furnitūras dizaina stilistika un vai tā atbildīs Jūsu interjeram.

Esam izskatījuši galvenos durvju ražošanas materiālus un nianses, kam vērst savu uzmanību, kad tiek meklēta durvju furnitūra un pašas durvis. Tagad var doties uz veikalu un veikt savu izvēli. Protams, vislabāk ir griezties pārbaudītā vietā, kur durvis atbildīs visām prasībām un tiks nodrošināta kvalitatīva durvju furnitūra. Kā sameklēt tādu vietu? Apskatiet atsauksmes un izpētiet piedāvājumu.

Latvijā ir speciālisti, kuri strādā šajā tirgū daudzus gadus un, kas piedāvā arī durvju uzstādīšanu. Iekšdurvis vai ārdurvis, furnitūra durvīm un uzstādīšana – visu to iespējams saņemt vienā vietā. Un arī tad, ja Jūs tikai interesē jautājumu – cik maksa ielikt durvis? Jautājiet un prasiet padomu, tā kā tādējādi var pieņemt lēmumu, ko tiešām nenāksies nožēlot!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *