Neskaitāmu pilsētas iedzīvotāju liels sapnis ir kāds zemes gabals pie ūdens, kur varētu vest mājokļa celtniecību. Projektējot ēku, nozīmīga ir mājas paša jumta konstrukcija. No tā vai būs pareizi piemeklēta forma, veikti korekti aprēķini, izstrādāta un ievērota atbilstoša darba tehnoloģija, vienmēr būs atkarīgs Jūsu mitekļa komforts.

Ņemot vērā to, ka jumta konstrukcijas veidi ir ļoti dažādi, ir ta jāpiemēklē labākais variants priekš Jums, lai būtu piemeklēts arī pareizais jumta segums. Ka arī, neskatoties uz to, vai tā ir māja vai vien dārza māja, vienmēr jāatceras, ka tieši jumta siltināšana būs būtiska būvniecības sastāvdaļa. Un kā stila elements var tikt izmantotas kopnes, kas bija moderns risinājums šodien. Turklāt jumta seguma izmaksas var būt iepriecinošas.

Kāda tipa jumta uzstādīšana būtu piemērotākā?

Mājas jumta segums var būt metāla, bitumena lokšņu, māla dakstiņu, jumts no uzkausētā bitumena, kuru lieto, kad taisa plakano jumtu, kā arī ir nezazbezta šīfera mājas jumts. Kāds tad jumta segums būs atbilstošākais un kāda jumta uzstādīšana ir piemērota Jums, ir atkarīgs no tā, kāda varētu būt jumta konstrukcija. Vispopulārākie jau ir divslīpju vai viena slīpuma jumti, kur pati uzstādīšana realizējas, piemērojot dakstiņu vai šīferi. Savukārt metāla jumtu pārklājums būtu labākais variants dārza mājām. Bieži vien sarežgītie tipi jumta konstrukcijām var būt piemēroti individuāli piemērotiem risinājumiem, tādējādi var veidot diezgan neparastus mājas dizainus, šeit atbilstošākais jumta segums var būt bitumena loksnes, kuras arī jau ir ekonomiskākais izvēles variants.

Kopnes vai spāres Jūsu mājai?

Mājas celtniecībā diezgan bieži tiek izmantotas koka kopnes vai jumta spāres. Kāds tieši variants ir labākais? Jumta spāres jeb spāru sistēma vienā pusē atbalstās uz mauerlatu, bet no otras puses – uz kores siju. Priekš tam, lai jumta spāres varētu izturēt vajadzīgo slodzi, tām jābūt savstarpēji savienotām. Kad tiek palielināta slodze, tās tiks balstītas uz statīviem. Savukārt jumta kopnes ir stingrs rāmis, ko parasti pielieto, kad veido slīpus jumtus. Šeit pamata lieta ir sadalīt slodzi kurai ir pakļauts jumts un novirzīt to uz sienām. Koka kopnes standartā var būt ražotas no augstas kvalitātes kokmateriāliem, dēļiem vai apaļajiem kokmateriāliem. Jumta kopnes ir lētāks un pec to uzstādīšanas vienkāršāks variants nekā, piemēram, jumta spāres, tāpēc celtniecībā izvelās tieši kopnes.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *