Jumts un paša jumta konstrukcija ieņem būtisku vietu mājas celtniecības finanšu skaitīšanā, jo to iespējams uzbūvēt dažnedažādu pie tam varētu būt izmantotas arī koka kopnes kā stila elements.

Dažādie jumta konstrukcijas veidi var tik ļoti atšķirties savā starpā, ka ietekmē izmaksas, kuras var būt {kā pieņemamas kā atbilstoša}, gan arī tieši pretēji – ļoti augstas. Pats jumta segums un tā slīpuma leņķis var ietekmēt bēniņu iekārtošanu, kā arī izveido visas mājas ārējo izskatu. Bez tam nedrīkst aizmirst, kad arī tāda lieta kā jumta siltināšana spēlē svarīgu lomu būvniecības procesa īstenošanā. Turklāt jumta seguma izmaksas mūsdienās ir ļoti dažādas.

Kad tiek uzsākts mājas projekts, pirmā lieta ir dizains, kur iekļaujas arī jumta konstrukcija un jumta segums. Mūsdienās jumta konstrukcijas veidi ir ļoti dažnedāžādi, kur visbiežāk izmanto vienslīpnes vai daudzslīpnes jumtus, taču pieprasīti ir arī plakanie jumti, ko izmanto, kad veido stilīgus četrstūveida mājokļus. Nereti tiek izmantotas koka kopnes, mēģinot padarīt mājokļa interjeru interesantāku. Jumta uzstādīšana varētu būt no dažādiem materiāliem, piem., dakstiņjumts ir izturīgs un ilggadīgs, kalpo līdz pat 100 gadiem,, taču plakaniem jumtiem labākais jumta segums ir bitumena jumts, kurš ir ātri uzklājams un tam ir salīdzinoši zemas izmaksas. Taču pirms tiek piemeklēts jumta segums, apspriediet šo ar savu būvdarbu vadītāju.

Koka kopnes vai jau spāres

Gan jumta spāres, gan to konstrukcija ir no mauerlata, ka arī no tādas konstrukcijas, kura padara visu sistēmu izturīgu un stingru: šķērstieņi, statņi, bet pašas spāres izvietotas pa slāņiem. Mūsdienu koka kopnes var izcelties tieši ar to, kad to pamati neizjūt šīs slodzes. Kopnes pamats vienlaicīgi kalpo kā grīdas sijas un arī kā atbalsta rīks. Turklāt, piemērojot spiedes, dioganāles un arī stiepšanu, speks sadalās pa visu kopni. Protams, te ir skaidri jūtams, ka tieši jumta kopnes ir jumta kopnes būs labākas nekā jumta spāres parastajā variantā, kā arī daudz lētākas. Tajā pat brīdī šodien var tikt sūtīta apvienota konstrukcija jumtam, tādā veidā tiek iegūtas priekšrocības no abiem variantiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *