Kas būtu ģeodēzija? Ar šo jautājumu mēs saskaramies vienīgi tad, ja mums būs vajadzīgs veikt jebkādus zemes uzmērīšanas darbus. Ģeodēzija ir tik būtiska zinātnes nozare, kas piemērojot metodes ko pielieto mērniecība, analizē zemes formas kā arī identificē to lielumu.

Un šī zinātnes nozare sadalās vairākās citās nozarēs, kā piemēram, topogrāfija, ko bieži vien vienkārši sauc – mērniecība. Šīs nozares ir ļoti svarīgas, priekš tam, lai apjaustu zemes robežas un arī valsts lielumu. Bez šaubām atceraties no ģeogrāfijas tādu lietu, piemēram, kā topogrāfiskais plāns vai robežu plāns, viss kopumā ļauj izprast robežas un lielumus.

Galvenās nozares ģeodēzijā

Tiešām var izdalīt sekojošas ģeodēzijas nozares: , piemēram, topogrāfija, kas tad ir zemes virsmas apraksts, inženierzinātņu mērniecība, ko izvēlās būvniecībā un tas ietver tehnoloģiju un darba organizāciju, lai atrisināt dažādas celtniecības problēmas. Hidrogrāfija ir ģeodēzija, kas pēta ūdeni. Aerofotogrāfija nepieciešama kāršu veidošanai, izmantojot aerofotogrāfiju, savukārt kadastrālā uzmērīšana jau ir nozare kas novērtē un uzskaita dabas resursus un inženiertehnisko darbību. Šodien iekārtu pasaule ir milzīga un jebkurā sfērā mērnieks izmanto dažādas ierīces, piemēram kā lāzerskenēšana vai 3d skenēšana, lai izmērījumi varētu būt pēc iespējas precīzi. Pie mums valstī ir gan zemes kadastrs, kur ir apvienoti īpašumi un dati par to saimniekiem un zemes izmēriem, un arī meliorācijas kadastrs, kurā jau ir valsts objekti, piem., ūdensnotekas un arī sūkņu stacijas.

Mērnieks, konkrēti pie kā varētu būt pasūtīta kadastrālā uzmērīšana

Tagad eksistē tik daudz ierīču, priekš tam, lai īstenotu vajadzīgos izmērījumus, kad ar to nesaistītam cilvēkam par to nav nekādas skaidrības, līdz ar to eksistē kompānijas, kas piedāvā pilna spektra pakalpojumus. Izvēloties kompāniju, lai aprēķinātu tilpumu karjeros, vajadzīgs pārliecināties par tehnoloģiju pieejamību tajā. Tad nemaz nevar iztikt bez tādām lietām, kā piemēram, 3d skenēšana vai arī lāzerskenēšana. Gadījumā ja Jums nepieciešams pārdalīt savu zemes gabalu, bez šaubām būs vajadzīgi zemes ierīcības projekti, kur Latvijas mērnieks ne vien sagatavo projektu, taču arī īsteno to un priekš Jums pēc tam būs izsniegts pavisam jauns robežu plāns. Nav noliedzams, ka, brīdī, kad nepieciešama topogrāfija cena tai ir ne maz nozīmīgs faktors, ieteicams salīdzināt vairākas kompānijas un izvēlēties pretimnākošāko.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *