Sup dēļi vairumam no mums tiešām ne ar ko neatšķirsies no parastakā serfinga dēļa, protams, ka tas nemaz nav bez skaidrojuma. 2000.g. sākumā slavenais sērfotājs R.Tomass ierosināja alternatīvu, kad sērfošanai nav viļņu – Stand Up Paddle Boarding.

Pēc Tomassa domām, tas bija tikai variants, kā saglabāt formu, trenēt līdzsvaru un izturību. Taču 4 gadus vēlāk, kad tas tika parādīts vienā no ASV kanāliem, sup izbraucieni kļuva ļoti populārs sporta veids. ASV iedzīvotaji supošanā saskatīja lielas izredzes un centās pat supošanu padarīt par nacionālu sporta veidu. Latvijā supošana bija pieņemta ar lielu atsaucību, pielāgojot to Latvijas klimatam, un sup izbraucieni pārvērtās par aizraujošu variantu, tad, kad tiek izplānota atpūta ar ģimeni vai draugiem.

Kādi tad sup dēļi ir pieejami?

Īstenībā sup dēļi no sērfošanas dēļiem atšķiras ar savu garumu un platumu, taču, ja pieminēta tiek profesionāla supošana, šajā gadījumā sup dēļi ir identiski sērfošanas. Uz šodienu jau eksistē liels skaits dažādu dēļu tipu. Universālie dēļi būs noderīgi atpūtai uz ūdens, tūrisma dēļi ir ideāls variants pārgājieniem, reisu dēļi, ko izmanto sacensībās. Nav noliedzams, ka, nevar nepieminēt sērfošanas dēļus un beidzamais iedalījums ir cietie sup deļi un piepūšamie. Kad tiek plānoti sup izbraucieni, visbiežāk ir izvēlēti tieši piepūšamie sup dēļi. Tie ir ideāli, jo var ņemt jebkur, bez tam vairākas lidostas iekļāva dēļus sporta inventāra sarakstā. Visbiežāk tieši piepūšamie sup dēļi pārdošanā ir komplektā ar pumpi, airi, somu transportēsanai un arī drošības pavadu. Protams, piepūšamie sup dēļi pieejami ļoti cieti, bet paši sērfotāji priekšroku dod tieši cietajiem dēļiem.

Skaista aktīvā atpūta, kādi irrealizējamie veidi

Bez šaubām atpūta ar draugiem un atpūta ar ģimeni vienmēr ir jauka, taču ar draugiem tā parasti ir aktīvā atpūta. Kad ir apnikusi pieejamā velosipēdu noma Rīgā, lieliska alternatīva būs buru jahtas noma, kura būs skaista un neparasta. Savukārt, ja būsiet nolēmuši, ka būs atpūta ar ģimeni, ir ieteicams doties kaut kur pie dabas un ideāli, ja pie ūdens. Parasti atpūta ar ģimeni saistās kopā būšanu ar bērniem, šajā gadījumā superīga iespēja ir laivu un sup noma vai arī katamarānu noma, protams, ja viesu nama īpašnieks piedāvā tāda veida pakalpojumu klāstu. Pie tam tagad tad ir pavisam jauns modes trends, turklāt nav svarīgi, vai Jums atpūta ar ģimeni vai draugierm, tā jaunā aktīvā atpūta ir sup izbraucieni. Jums pat nevajag savu dēli, tagad daudz kur būs atrodama sup noma. Bez šaubām, kad supošana ir Jūsu ikdienas sastāvdaļa, izdevīgāk tomēr būs nevis sup īre, bet nopirkt sev savu dēli.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *