Visu pievadkomunikāciju izbūvēšana no jauna vai tehniskais stāvoklis jau esošajām, ir viena no galvenajām lietām ar ko jātiek skaidrībā plānojot jauna mājokļa celtniecību vai esošā kapitālo renovāciju.

Atsevišķi komunikāciju veidi, piemēram ūdens un kanalizācija, ir ierakti zemē, attiecīgi, ja gadās kādas problēmas, tad to novēršana ir sarežģītāka. Kanalizācija pilda svarīgu funkciju, tādēļ tā ir obligāta jebkurā mājā. Pastāv dažādi kanalizācijas un notekūdeņu filtrācijas veidi.

Ieskaties – http://www.bio-kanalizacijas.lv/septikis/

SEPTIĶIS VAI BIOLOĢISKĀ ATTĪRĪŠANAS IEKĀRTA?
Septiķis, bioloģiskās attīrišanas iekārtas un pilsētas centralizētā kanalizācijas sistēma ir opcijas, kas pieejamas tiem, kuriem būvējot māju, nepieciešams izbūvēt arī bio kanalizāciju. Laba izvēle būs bioloģiskā attīrīšanas iekārta, kuras darbības rezultāts rada ilgstpējīgu risinājumu. Attīrītais ūdens ir lietojams atkārto, piemēram dārza laistīšanā. Arī tā tīrīšana neprasa lielu uzmanību, taču tai nepieciešams elektrības pieslēgums, kura patēriņš nav lielāks kā ledusskapim. Septiķa ierakšana zemē nozīmē divu vai trīs tvertņu uzstādīšanu, kurā ūdens tiek atdalīts no tā satura. Septiķa tīrīšana ir jāveic pāris reizes gadā un to dara asenizācijas pakalpojuma sniedzēji.

KAS REGULĒ SEPTIĶU UN BIO KANALIZĀCIJAS IZVEŠANU?
Kanalizācijas sistēmas izveidē savam mājoklim, ir jāpielāgojas pašvaldības noteikumiem. Ir viegli pieslēgties pie pilsētas ūdensvada un kanalizācijas, ja tuvākā caurule atrodas 200 metru attālumā. Izmaksas rēķina atkarībā no izlietoto materiālu apjoma un tā, vai darus veiksit pats vai uzticēsiet kādai speciālai brigādei. Ja noteksistēma nepieciešama nelielā privātmājā vai vasarnīcā un gruntsūdeņu līmenis atļauj, tad gana labs būs septiķis. Septiķis tiek ierakts zemē, tam ir pamatā divas tvertnes, kurās notiek filtrācijas process, taču izfiltrētais ūdens nedrīkst būt novadīts atpakaļ dabā un periodiski jāizsūknē. Otra opcija ir bio attīrīšanas iekāras jeb biokanalizācija, kas ir labs risinājums lielām saimēm un platībām, jo patērētā ūdens apjoms tiek filtrēts ar baktēriju palīdzību un pēcāk izmantojams atkārtoti, ties gan ne pārtikā, bet, piemēram, puķu laistīšanā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *