Bērna laišana pii un arī pēc tam skolā, katram vecākam nozīmē ļoti daudz un arī tas var būt īpašs brīdis. Mūsu valstī, neatkarīgi no pašvaldības, bērnus pii rindā piesaka jau pavisam drīz pēc viņu dzimšanas. Vecāki, nereti, mācību iestādi izvēlas jau pirms bērnu piedzimšanas.

To nevar izdarīt pirms bērna ierašanās šajā pasaulē, jo nepieciešams mazuļa personas kods. Daudzi vecāki izvēlas bērnus pieteikt gan valsts, gan pašvaldības bērnudārzos, jo šādi ir lielāka iespējamība bērnus palaist pirmsskolas mācību iestādē jau pusotra vai divu gadu vecumā, kad vecākiem ir pilnvērtīgi jāatgriežas darbā. Pii rinda, parasti, bērniem, kuri pieteikti rindā pēc piedzimšanas, pienāk 2 – 3 gadu laikā, savukārt privātā mācību iestādē šis laiks var būt par gadu vai pusgadu ātrāks.

Uzzini vairāk – https://www.laimeslacis.lv/

KĀ BĒRNU PIESAKA RINDĀ PRIVĀTĀ IZGLĪTĪBAS IESTĀDĒ?

Jaunie vecāki, bieži vien līdz galam īsti nesaprot, kā notiek bērna pieteikšana rindā bērnudārzā. Mūsdienās to ir iespējams izdarīt internetā un nav jābrauc speciāli stāvēt garā rindā mācību iestādē, kā tas bija pirms gadiem 20. Privātās mācību iestādes uzņemšana rindā, visbiežāk, ir jāsaskaņo ar iestādes vadību, kas vienmēr laipni visu pastāstīs un izskaidros, lai vecāki varētu vieglāk pieņemt lēmumu. Mūsu valstī bērna uzņemšana privātā izglītības iestādē visbiežāk pienāk pēc vidēji pusotra vai gandrīz 2 gadiem. Variants, ka šajā pat laikā pienāks rinda arī pašvaldības pirmsskolas mācību iestādē ir neprognozējama. Valsts un pašvaldības visbiežāk nodrošina līdzfinansējumu vecākiem, kuru bērni apmeklē privāto pii, jo valsts bērnudārza rinda vēl nav pienākusi un arī mācību maksu nākas segt no savas kabatas.

KUR VEST PELDĒT PAVISAM MAZUS BĒRNUS?

Viens no galvenajiem kritērijiem privātā bērnudārza izvēlē, ir tā atrašanās tuvu mājām vai vecāku darba vietai, taču noteikti nozīme arī ir tam, kādus pulciņus un aktivitātes bērnudārzs piedāvā. Bieži vien tā ir kāda no svešvalodām, mūzika vai peldēšana. Aktivitātes baseinā vai peldēšana ir nozīmīgas jebkādā vecumā un, ja izglītības iestādē ir baseins, kur bērnus māca peldēt vai peldina arī pašus mazākos, tas var būt liels pluss. Peldēšanas nodarbības bērniem un zīdaiņiem ir izplatītas un pieprasītas, it sevišķi, ja tās vada pieredzes bagāts speciālists. Baseini bērniem ir atrodami ne vien skolās, bet arī bērnudārzos, tai skaitā, arī pašiem mazākajiem. Zīdaiņu peldināšana var būt īpaši svarīga zīdaiņu attīstībai, tālab, ja šādas darbošanās notiek bērnudārzā vai nav speciāli jāmeklē citas iespējas to darīt, tas ir liels pluss.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *