Ģeodēzija būs zinātne par tādu lietu kā zemes mērīšana. Topogrāfija ģeodēzisko pētījumu laikā iegūtos datus pielieto, lai izveidotu kartes un planus, kā piemērs, topogrāfiskais plāns,, kad tiek projektēti rūpnieciskie vai cita veida objekti

. Protams, topogrāfija vai arī mērniecība ļauj izveidot GPS navigacijas sistēmas kā arī pateicoties tam var precīzi izmērīt attālumus starp dažādiem objektiem, noteikt, kar tad iet administratīvās robežas starp reģioniem, valsts robežas starp valstīm. Tads speciālists, kurš īsteno šo darbu, ir mērnieks. Viņa pienākumos tiek iekļauta kā topogrāfgija, tā arī visa ģeodēzija kopumā, un šobrīd Latvijas mērnieks ir diezgan populāra profesija.

Topogrāfija un citas ģeodēzijas nozares

Iespējams izcelt tādas ģeodēzijas nozares kā , piemēram, topogrāfija, kura ir zemes virsmas apraksts, inženierzinātņu mērniecība, kuru izvēlās būvniecības procesos un tas ietver tehnoloģiju un darba organizāciju, lai atrisināt dažādas inženierijas problēmas. Hidrogrāfija ir ģeodēzija, kas pēta ūdeni. Aerofotogrāfija nepieciešama kāršu veidošanai, izmantojot aerofotogrāfiju, bet kadastrālā uzmērīšana ir nozare kas novērtē un uzskaita dabas resursus un inženiertehnisko darbību. Mērnieks jebkurā no tām pielieto dažādas iekārtas, tādas kā lāzerskenēšana vai arī 3d skenēšana, lai mērījumi varētu būt precīzāki. Pie mums valstī ir kā valsts zemes kadastrs, kur ir apvienoti visi īpašumi, dati par to lielumu un saimniekiem, un arī meliorācijas kadastrs, kurā ir valsts objekti, piem., ūdensnotekas un arī sūkņu stacijas.

Latvijas mērnieks – ko veic vai kur var tādu ieraudzīt?

Šeit nav būtiski kādi konkrēti pakalpojumu ir nepieciešami, vai tie būtu atjaunots zemes robežu plāns, vai arī dažāda tipa zemes ierīcības projekti, kadastrālā uzmērīšana vai arī topogrāfiskais plāns, Jums nepieciešams profesionāls Latvijas mērnieks, kas prot savus darbus. Mērnieks ir tāda tipa zinātnieks, kurš pārzin ne vien ģeogrāfiju vai fiziku, bet arī mūsdienīgas tehnoloģijas un var strādāt ar tādām lietām kā lāzerskenēšana un 3d skenēšana. Brīdī, kad tiks sūtīta topogrāfija cena protams spēlē ne mazāk būtisku lomu, tā kā tā nevar būt ļoti zema, taču, ņemot vērā tirgu, jāskatās vidējais rādītājs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *