Meži būs tie, ar ko Latvija mēdz izcelties citu valstu vidū. Lai arī nevaram lepoties ar lieliem kalniem, meži, pļavas, tīrumi un, protams, jūra ir tas, kas atspoguļo pirmās asociācijas ar mūsu valsti. Mūsu valstī meži pieder gan juridiskām, gan privātpersonām. Latvijā darbojas Mežu likums, kas nosaka darbības šajā jomā. Mežu kā arī cirsmu pirkšana kā arī pārdošana ir ierasts darījumu veids un meža cenas noteikti ir atkarīgas no atšķirīgiem likumā paredzētiem aspektiem. Piedāvājumu pirkt mežu vai cirsmu nav maz, bez tam visi apgalvo, ka piedāvā labāko cenu. Bieži vien redzam sludinājumus gan par to, ka mežu pērk, gan arī mežu pārdod. Kā neuzķerties uz neizdevīgiem darījumiem? Kas tad tieši sekmē mežu kā cirsmu cenas Latvijā?

 

Mežu vērtība Latvijā.

Rentablitāte noteikti ir viens no, ja ne pats galvenais cenas noteicošais rādītājs mežu pārdošanā un pirkšanā.. Tai skaitā, šis faktors ir nozīmīgs ne tikai tad, ja mežu iegādāsies vai arī pārdos valsts, bet arī privātpersona. Koku un augu tips, izcērtamo koku kubatūra, ir nozīmīga tad, ja plānojat pārdot cirsmu. Ja mežus grasāties pārdot valstij, tad cena tiks noteikta vadoties arī uz to,cik tālu pārdodamais zemes gabals atrodas no citiem valstij piederošiem mežiem. Ceļa tuvums mežam, tas, kur atrodas mežs, kāda ir mežaudze, grāvji kā arī vēl daudz kas cits ietekmē meža kopējo cenu naudā. Meža cenu par hektāru ietekmē arī pircēju skaits. Jo lielāks pircēju skaits, jo lielāka izdevība saņemt augstāku cenas piedāvājumu.

 

Kas nosaka cirsmu cenu?

To pārdošana notiek katru dienu. Cirsmu cenas noteikšanā, nozīme būs arī tam, vai tai seko jaunaudze, kāds ir meža veids, atrašanās vieta un arī tamlīdzīgi. Cirsmas pirms pārdošanas noteikti ir nepieciešams izdastot, kas nozīmē koka mērīšanu augstumā un caurmērā, lai noteiktu kubatūru kubikmetros dzīvē, nevis dokumentos minēto. Cirsmu pirkšana noteikti ir populārs darījumu veids, jo kokapstrāde tomēr noteikti ir viena no Latvijas galvenajām eksporta precēm.

 

Mežu un arī cirsmu cena Latvijā.

Mežu zemes cenas Latvijā svārstās no dažiem simtiem par Ha, līdz pat vairākiem tūkst. eiro. Loģiski, ka tā lielākā vērtība būs koku tips, kas aug mežā. Skujkoku meži ir visvērtīgākie kā arī cena par hektāru var sasniegt pat 8 tūkstošus eiro! Meža izvērtēšana ir ierasts process – vērtē mitruma pakāpi mežā, floru un faunu, tā atrašanās vietu, koku tipu. Viszemākā vērtība noteikti ir mežiem, kas ir jūras un arī upju tuvumā.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *