Gadījumā ja Jūs jau esat veselīgas ēšanas noteikumu fans, tad droši vien būsiet pamanījuši, cik ļoti dažādi uztura bagātinātāji kļūst populāri, it īpaši pats kolagēns. Kas tiešām ir pats kolagēns?

Tas būtu izplatītākais proteīns cilvēka organismā, kas tieši veicina ādas, locītavu, nagu un arī gļotādu audu jaunību un elastību. Tas būs saistošo audu būtība un arī rada vienu trešdaļu cilvēka organisma olbaltumvielu, kā arī ap astoņdesmit procentu no sausās ādas masas. Daudzu faktoru ietekmē, piem., pienākošais vecums un augsta fiziska aktivitāte varētu šīdināt dabisko kolagēnu. Turklāt dabikā kolagēna izsīkums, kas ir vēl zarnu gļotādas daļa, var arī izraisīt gremošanas problēmas. Tādēļ bieži vien cilvēkus pievilina dzeramais kolagēns vai kolagēna pulveris, mēģinot tādējādi saglabāt savu veselīgu organismu.

Ienāc- https://kolagens.lv/pages/kolagens-muskuliem

Pieci vai trīs kolagēna tipi?

Uztura bagātinātāji, kuros ir pats kolagēns, pirkt iespējams iepakojumos ar marķējumu: I, II, III tips. Kopā ir līdz pat divdesmit astoņi dažāda tipa kolagēna veidu, bet mūsu ķermenis pieņem 1.,2.,3. un 4. veidu. Rūpnieciskajā ražošanā pārsvarā tiek saražoti pirmie 3 tipi. Pirmā tipa olbaltums jau ir vajadzīgs kauliem, ādai, cīpslām, acu radzenei, muskuļiem un citam. Otrā tipa kolagēnu pielieto tieši, kā kolagēns locītavām, bet trešā tipa olbaltums ir iesaistīts asinsvadu veidošanā, pie tam šī veida kolagēns muskuļiem ir arī izcili atbilstošs un arī ādai. Visi šie varianti pēc struktūras ir viens otram līdzīgi. Tie tikai atšķiras pēc secības, kā aminoskābes tiek veidotas, un vēl oksilizīna atlikumu skaita ķēdē. Praksē varētu teikt, ka pat viena un tā paša veida savā starpā atšķiras, var būt to sekmē arī formula, piedevas vai izdalīšanās forma. Ja Jums būtu vajadzīgs uztura bagātinātājs – kolagēns, lai tieši atrisinātu konkrētu problēmu, šajā gadījumā labāk atlasīt tam vispiemērotāko, piemēram, kolagēns ādai, matiem vai arī kolagēns locītavām, bet, kad vēlaties “visam un profilaksei”, šajā gadījumā labāk būtu piemeklēt ar papildu piedevām.

Kolagēns ādai vai, piemēram, kauliem – pārdevējs vai ražotājs, kam pievērst vērību?

Mūsdienu pasaulē visu var nopirkt onlainā, un uztura bagātinātāji ir milzīgā variācijā. Kā var izdalīt to īsto vai cik daudz pielietot, ja pasūtat online vidē. Nav būtiski, vai pat Jums nepieciešams kolagēns matiem, skrimšļiem vai pat kolagēns locītavām, būtiski būs izprast, kāds būs mērķis. Profilaktiskos mērķos kolagēna lietošana būs pietiekoša arī ar pieciem g, bet ādas novecošanās vai pat locītavu bojājumu gadījumā, var pielietot desmit g dienā. Ķermeņa katras dienas vajadzība būs 2. tipa olbaltums 40 mg daudzumā. Vidējs kurss ilgst trīs mēnešus. Pat, ja vajadzīgs kolagēns matiem, būtiska būs molekulmasa kompanentiem. Vērsiet īpašu uzmanību uz vitamīniem. Jo bez šaubām kolagēna sintēze nebūs realizējama bez mikroelementiem un vitamīniem, tādēļ būtu vajadzīgs, tomēr, lai uztura bagātinātāji iekļautu sevī visas nepieciešamās minērālvielas, sevišķi C-vit. Kad nepieciešams kolagēns, pirkt to var gan online vidē, tā arī aptiekā uz vietas. Taču nenoliedzami tiešsaistē būtu vienkāršāk, taču uzmanīgi centieties noskaidrot ko vairāk konkrēti par uzņēmumu un, kad vajadzīgs vēl tikai kolagēns, atsauksmes nedrīkst aizmirst, būs detalizēti viņas jāapskatās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *