Katrs zina, kad parasti auto riepu maiņa tiek veikta 2 reizes gada laikā – pirms vasaras un vēl pirms ziemas. Parasti ar šīm pārdomām viss arī beidzas, reti kurš tad auto īpašnieks zinās nianses, ar ko riepas atšķiras un kam vērst uzmanību, kad tiek izvēlētas, piem., ziemas riepas. Ļoti daudziem vislabāk patīk tā dēvētās vissezonas riepas jeb riepas visam gadam, tā kā ir maldīgs viedoklis, ka, izmantojot šādas auto riepas, pilnīgi visas problēmas iespējams risināt ar vienu rāvienu.

Tomēr katram šoferim ir nozīmīgi izprast, ka riepu maiņa savam automašīnas tiešām ir nopietni jāuztver. Tieši no riepu tipa tad ir atkarīgs ne vien tas, cik skaļi būs salonā, kad braucat, bet arī saķere uz ceļa un braukšanas kvalitāte!

Būtiskākie kritēriji riepu piemeklēšanā

Braukšanas drošību sekmē vairāki faktori. Kā viens no pamata faktoriem būs pareiza riepu atrašana. Tomēr, lai iegādātos tādas auto riepas, kas jau var veicināt stabilu saķeri ar ceļa segumu, vispirms ir jānosaka to atbilstība sezonai, kāda ir. Konkrēti vasaras riepas jau ir domātas braukšanai, kad temperatūra ir no +7 grādiem. Tādas tiek izgatavotas no cietiem maisījumiem, tāpēc izceļas ar augstu izturību pret nodilumu un vēl drošu auto vadīšanu. Taču aukstā temperatūrā šādi riepu veidi kļūst pārāk stīvi un nenodrošina labu saķeri ar ceļu. Protams, ka laufenn ziemas riepas jau ir izgatavotas jau no mīkstiem savienojumiem, līdz ar to tās saglabā braukšanas veiktspēju zemās temperatūrās. Protektors standartā būs aprīkotas ar radzēm, kuras paaugstina drošību, braucot pa sniegu un ledu. Vissezonas auto riepas jau ir it kā kompromisa variants, kurš drošības ziņā nav tik ļoti labas, kā konkrētajai sezonai paredzētās. Tās ir piemērotas tām valstīm, kur ziemā gaisa temperatūra nav ļoti zema.
Kā vēl viens nozīmīgs moments jau ir auto riepu protektora raksts. Riepas ar rakstu bez virziena ir budžeta variants, tādēļ tādas riepas ir ļoti populāras, taču tās nenodrošina augstu drošības pakāpi. Lai varētu braukt pa dubļainiem ceļiem ir piemēroti modeļi ar noteikta virziena rakstu, kurš novirza ūdeni no riepu apakšas. Labāku saķeri, sevišķi nestabilos laikapstākļos, sekmē riepas jau ar asimetrisku zīmējumu, kas tad varētu veicināt automašīnas manevrēšanas spēju. Der ielāgot, ka cenai šeit ir nozīme. Iegādājoties diezgan lētas riepas, tiks taupīts tieši uz savas drošības. Tāpēc labāk būtu atlasīt kādu tieši vidējās klases produktu. Gadījumā ja nemaz nav skaidrs, kāda tipa konkrēti riepas atlasīt, vislabāk doties tieši pie speciālistiem, piemēram, jebkura laba riepu noliktava strādā ar profesionāļiem.

Kurā vietā vislabāk pirkt auto riepas un citas detaļas?

Tad, kad tiks izvēlēta riepu noliktava vai riepu serviss, ir pāris lietas, kurām nepieciešams pievērst pašu uzmanību. Nav svarīgi, vai būs Jums nepieciešamas pavisam jaunas riepas vai lietotas, pats pirmais, ir jāskatās klientu atsauksmes. Mūsdienīga riepu noliktava ir ar to mājas lapu un noteikti varēsiet atrast rekomendācijas kā arī sūdzības par speciālistu darbiem. Vēl viena svarīga lieta būs pakalpojumu spektrs – svarīgi ir, lai šī nemaz nav parasta riepu garāža, bet tiek piedāvāta arī riepu montāža. Tas būs ērti un vēl laika ziņā ekonomiskāk. Gadījumā ja tiek piedāvātas pavisam jaunas riepas, labi ir, kad atrodami arī lietie diski. Ja šāda riepu garāža ir arī autoserviss tajā pat laikā, būtu jābūt tāda veida pakalpojumam, piemēram, kā riepu balansēšana. Autoservisam ir jābūt sakoptam kā arī strādājošajam personālam pretimnākošam. Taču ja klientam ir interese par riepu ražotājiem, labā servisā uzreiz varēs sniegt visu nepieciešamo informāciju par šiem. Nav īsti svarīgi vajadzīgas pavisam jaunas riepas, vai arī izmantotas, profesionāli darbinieki uzreiz spēs sniegt ieteikumus, lai Jūsu braukšana ir bez starpgadījumiem un komfortabla.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *