Pārveidojot māju mēs visi atnākam pie jautājuma, kādi grīdas segumi būs labākā izvēle. Salīdzinam visus veidus, meklējam labāko līdz atrodam to īsto. Modernas grīdas segumi tik tiešām jau ir ļoti daudzveidīga tipa. Izvēlēšanās būs atkarīga no kopējā dizaina risinājuma, no uzstādīšanas iespējām un telpas funkcionālajām īpašībām.

Kādi tieši grīdas dēļi ir vislabākā atlase?

Mēģinot saprast, kas tad būtu labāk – lamināta grīdas dēļi vai jau parkets. Der uzzināt tās īpašības ar ko tie savstarpēji atšķiras. Lamināta grīdas dēļi neapstrīdami jau ir izdevīgāks variants nekā parkets, šajā gadījumā būtu jāmin, kad lamināta cena būs atkarīga no tā klases. Prikes vietas, kur tiek dzīvots, labāk būtu izvēlēties trīs klases – 21, 22 un 23. 21 klases lamināts nolietojas divos gados, pēc tam tas noberžas un deformējas, divdesmit otrā klases lamināta ieklāšana tiek realizēta tur, kur maz staigā, jo kalpo četrus gadus, šo veidu labāk neizmantot virtuvē, priekšnamā un viesistabā. Turpretim 23 klases grīdlīstes kalpo sešus gadus, ko liek telpās, kur tik daudz netiek staigāts. Mūsdienās parasti izmanto trīsdesmit otrās klases laminātu, tas kalpo līdz pat 15 gadus, pie tam visbiežāk šis ir tas lamināts akcija uz kuru ir tiešām laba.

Parkets tiek pieskaitīts pie dārgiem pārklājumiem, taču tas to tiešām jau ir nopelnījis, jo šī materiāla izturība un kvalitāte, tāpat arī kā pirms 100 gadiem, joprojām ir augsta. Šīs grīdlīstes izceļas ar to, ka tās ir izgatavotas no dabīga koka, šis ir ļoti vertīgs apstāklis šodien, jo visapkārt ir sintētika un apstrādātas izejvielas. Pie tam parkets ir ekoloģiski tīrs kā arī neatkārtojams, savukārt Jūs variet būt droši, ka šādas istabas grīdas tiktiešām ir neatkārtojamas. Taču galvenais tā mīnuss ir parketa cena, jo tā ir augsta. Tajā pat brīdī var tikt izvēlēts trīsslāņu parkets, kur parketa virskārtu veido dažādu koku finierētas un līmētas lameles, kas beigās tiek pārklātas ar laku vai arī eļļas kārtu.

Parasti grīdas segumi būs meklēti īpašās vietās, kā piemēram, ir atsevišķs parketa centrs, kur grīdas segumi atrodami lielā dažādībā. Šeit bieži vien ir atrodams arī lamināts, un speciālisti varētu atbildēt uz tādiem jautājumiem, kā piemēram,, ar ko lamināts un parkets atšķiras savā starpā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *