Divi svarīgi notikumi mūs gaida šogad sporta pasaulē, viens no tiem futbolā, bet otrs – hokejā. Pavasarim tuvojoties, nav iespējams palaist garām Pasaules čempionātu hokejā. Šoreiz tas norisināsies Slovākijā. Pavisam drīz pēc hokeja čempionāta beigām norisināsies arī gala spēles UEFA čempionu līgā. Būs daudz pārsteigumu un pavērsienu!

Tie nebūt nav vienīgie notikumi sportā 2019! Šogad tepat Latvijā varēsim būt liecinieki tam, kā aprīlī risinās Latvijas čempionāts šahā, bet jūlijā – EuroBasket 2019 turnīrs sieviešu basketbolā. Globālā sporta kategorijās arī iespaidīgas sacenības – Pasaules čempionāts biatlonā, Pasaules čempionāts ziemeļu slēpošanā, kā arī FIBA Pasaules kauss.

Lasi arī – https://www.radio1.lv/lv/Reklamaraksti/1/49107/Kas-nepaliks-aiz-borta-Nozares-kas-atkopsies-pec-Covid-19-krizes


Jau kopš 1955.gada futbola līdzjutēji visā pasaulē sirsnīgi seko līdzi notikumiem UEFA čempionu līgā. Kopš pirmā turnīra, kurā piedalījās sešpadsmit Eiropas valstu komandas, turnīrs vieno tūkstošiem fanu. Pirmos čempionu līgas vārtus iesita spēlētājs Joao Baptista Martins, bet pirmos piecus turnīra gadus par čempioniem kļuva komanda no Spānijas – Real Madrid. Komandā spēlēja nu jau leģendārais spēlētājs Alfredo Di Stefano, kura vadībā komanda uzstādija vēl vienu rekordu – 1960.gadā uzvarot Eintracht Frankfurt komandu ar 7 iesistiem vārtiem. Šie abi Spānijas komandas uzstādītie rekordi joprojām nav pārspēti līdz pat šodienai.
Šogad UEFA čempionu līgas finālā gaidāmi jauni uzvarētāji. Jau 3 sezonas pēc kārtas kausu uzvarējuši spāņi Real Madrid, taču šoreiz komanda izstājusies no kandidēšanas uz kausu pēc spēles ar Ajax. 64.UEFA čempionu līgas fināls gaidāms 2019.jūnijā. Kvalifikācijas spēles risinājās jau no 2018.gada 26.jūnija līdz 29.augustam, atliek vien sagaidīt vasaras sākumu un finālspēles, lai noskaidrotu šīgada uzvarētājus.
Kopš 1920.gada olimpiskajām spēlēm Starptautiskā hokeja federācija organizē Pasaules čempionātu hokejā. Federācijā, kas bāzēta Cīrihē, Šveicē, ir 76 dalībnieki. Par spīti tam, ka federācija ir oficiālais hokeja pārstāvis Eiropā, tai nav īpašas varas Ziemeļamerikas federācijas NHL priekšā. Latvija ir Starptautiskās hokeja federācijas dalībniece jau kopš 1931.gada. Sākotnēji augstā ranga hokeja sacensības risinājās olimpisko spēļu laikā, tā tas tika orgaizēts līdz pat 1968.gadam. Vēsturiski čempionātā par uzvaru cīnījušās vairākas hokeja lielvalstis, īpaši Kanāda un Padomju Savienība.
Jau 23.reizi pēc kārtas Latvijas hokeja izlase aizvadīs Pasaules čempionātu hokejā elites divīzijā. Latvijas izlases kvēlākie līdzjutēji noteikti ir gatavi braucienam uz 2019.gada čempionāta norises valsti -skaisto Slovākiju. Slovākijā spēles notiks divās hallēs – Steel Arena Košicē un Ondreja Nepelas ledus hallē Bratislavā. A grupas spēles noritēs Košicē, bet B grupas, tātad arī Latvijas izlases spēles, plānotas Bratislavā. Šogad Latvijas pretinieces būs Austrija, Krievija, Šveice, Itālija, Norvēģija, Čehija un Zviedrija. Šī čempionāta pārsteigums ir Lielbritānijas izlases atgriešanās A elites divīzijā. Pasaules čempionāts hokejā sāksies jau 10.maijā un norisināsies līdz pat 26.maijam. Turam īkšķus par Latvijas izlasi!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *