Nemaz nav svarīgi vai, piemēram, šīs ir ārdurvis dzīvoklim vai privātmājām, viņām ir jāatbilst striktiem izturības nosacījumiem, jānodrošina pamatīgs drošības parametrs, turklāt jānovērš ļaunprātīgas iekļūšanas mēģinājumus.

Bez tam gan durvis dzīvoklim, kā arī mājoklim ir jābūt ar labām siltuma noturīgām īpašībām, ergonomiku, parocīgumu un vēl jāvar pasargāt no ielas trokšņiem. Bez tam ārdurvis jau ir tāda mājas daļa, kurai te ir jābūt vizuāli skaistai, tā kā tās tiešām ir jebkuras mājas seja. Durvīm, kā dizaina elementiem, labi jāiekļaujas apkārtējā interjerā, kā arī jābūt saskanīgam ar ēkas vispārējo stilu.

Ārdurvis privātmājām – kādi varianti vispār ir?

Ārdurvis dzīvoklim vai privātmājām tiek iedalītas pēc dažādiem būtiskiem parametriem. Pirmkārt, vajadzētu pievērst uzmanību materiālam, no kura ārdurvis tiek taisītas. Starp populārajiem veidiem var uzskaitīt kokmateriālu, PVC, metāla jeb dzelzs durvis. Turklāt pārdošanā varētu sameklēt savādāka tipa durvju konstrukcijas. Protams, šie veidi nav tik ļoti pieprasīti iedzīvotāju vidū, īpaši ārdurvis no stikla.
Koksnes ārdurvis ir ļoti populāras, jo tās jau ir diezgan spēcīgas kā arī piedod īpašu skatu mājai vai dzīvoklim. Bet tajā pat brīdī šādu durvju lielā popularitāte tad ir mazliet samazinājusies, tas tomēr ir saistīts ar to, ka tieši tirgū ir metāla ārdurvis mājai, kas tad rada lielāku drošības sajūtu.
Mūsdienu plastmasas ārdurvis dzīvoklim arī mājai ir diezgan populāras. Viņu izgatavošanai būs izmantoti PVC profili un loksnes. Starp šīm loksnēm ir izvietota izolācija, kura uzlabo izstrādājumu siltumizolācijas iespējas.
Taču populārākās veids ir dzelzs durvis mājai un dzīvoklim. Tas ir saistīts ar tādu faktu, kad šeit būs augstas izturības īpašības. Kad tie ražotas metāla ārdurvis, būs izmantota standarta dzelzs loksne, kur biezums var sasniegt divi mm. Jo biezāks materiāls, jo būs augstāka izturība konstrukcijai.
Protams, priekš tam, lai ārdurvis privātmājām varētu būt kā mājas drošība, gan skaistumam, pareizāk būs atlasīt modernu dizainu. Tie būs izgatavoti konkrēti no vairākiem izejmateriāliem, kā arī šeit ir īpašas dizaina iezīmes. Durvis varētu būt atšķirīgas viena no otras pat jau pēc tā, kādas tieši jau ir slēdzenes metāla durvīm vai arī citām durvīm.

Atlases priekšnosacījumi, kad tiek meklētas ārdurvis

Izvēloties ārdurvis dzīvoklim, jau ir jākoncentrē uzmanība jau uz izvietojuma vietu, durvju mērķi un durvju ailes lielumu. Pirmkārt, ir vēl jāizlemj, kurā vietā ārdurvis privātmājām būs uzliktas, ja būs nepieciešamas ārdurvis dzīvoklim labāk, bez šaubām, jau ir metāla vai kombinētās durvis, iespējams lietot pat augstas kvalitātes premium koka modeļus ar augstas klases ielaušanās izturību. Kā arī, izvēloties durvis, Jums jārūpējas par papildu aizsardzību pret jebkāda veida iebrukšanu. Pirmām kārtām, tās būtu speciālas slēptās slēdzenes metāla durvīm, kā arī biezāka dzelzs kārta. Protams, vienalga neviens nav īsti nodrošināts pret iebrukšanu, tomēr, jo pārdomātākas slēdzenes un arī lielākas šīs durvis, jo lielāka būs iespējamība, kad zaglis pavadīs visvairāk sava laika atvēršanai vai arī pat var pilnībā atteikties no savas idejas. Izvēloties ārdurvis, jau ir nozīmīgi vēl izvēlēties piemērotu siltuma izolāciju. Visbeidzot siltas metāla ārdurvis mājai būs ievērojami izdevīgāks ieguldījums nekā ar zemas kvalitātes izolāciju vai pat bez tās. Privātmājām ir piemēroti arī dzelzs, koka vai kombinētie veidi.
Ārdurvis dzīvoklim jāizvēlas, balstoties uz mitekļa kopējo stilu, izejmateriāls šajā gadījumā nav tik svarīgs kā stila nozīme. Klienti parasti izvēlas atšķirīgas dekora iespējas, piemēram, salīdzinoši populāri jau ir paneļu ārdurvis, kā arī veidi ar vairākiem dizaina izgriezumiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *